Korn zdradza szczegóły nowej płyty


Muzycy Korn pracują nad nowym albumem. O postępach informuje wokalista, Jonathan Davis.

Członkowie Rady Akademii Fonograficznej Sekcji Muzyki Rozrywkowej w liście otwartym, wyrazili zaniepokojenie upadkiem znaczenia nagród Akademii - Fryderyków na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. 1 września w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie wystąpi, z pierwszym i jedynym koncertem w Polsce (a zaledwie 14 w historii), World Orchestra for Peace - wielonarodowa, wielowyznaniowa i wielorasowa grupa znakomitych muzyków z ponad 70 wiodących orkiestr z 40 krajów świata. Podczas zbliżającego się festiwalu Off Plus Camera swój jubileusz będzie obchodził Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Pusan, jeden z największych i najbardziej wpływowych festiwali kina azjatyckiego, który w tym roku obchodzi 15-lecie istnienia.Myslovitz wciąż nagrywa materiał na kolejny album. Zespół obecnie pracuje nad utworem zatytułowanym "Gray". Amerykańska piosenkarka Lady GaGa zwolniła wszystkie osoby zajmujące się ochroną jej koncertów - donoszą media. Dzisiaj we wtorek o północy, a właściwie o o godz. 23.59 odbędą się premierowe pokazy filmu "2012", synchronicznie w kilku miastach Polski.

"Dear Friend Hitler" będzie nosił tytuł pierwszego indyjskiego filmu o przywódcy Trzeciej Rzeszy.

W sobotę 15 maja kończy się drugi etap sprzedaży biletów na Sunrise Festival 2010. Od niedzieli dostępne będą już tylko wejściówki z trzeciej puli. Alicia Keys nigdy nie korzysta z nowoczesnych technologii studyjnych, aby poprawić własny głos.

"Gram polskiego emigranta, który został nagle wyrwany z poczucia pozornej życiowej stabilizacji w obcym mu kraju" - powiedział w Paryżu Andrzej Chyra, odtwórca roli Stanleya Kowalskiego w reżyserowanej przez Krzysztofa Warlikowskiego sztuce "Tramwaj". Krytycy skomplementowali rolę polskiego aktora i porównali do kreacji... Marlona Brando. Ogłoszono nominacje do nagród Revolver Golden Gods 2010. Honorowe wyróżnienia otrzymają Lemmy, lider Motorhead i Rob Halford, wokalista Judas Priest. Przez cały najbliższy tydzień można jeszcze posłuchać za darmo nowego albumu formacji 52UM "Superego".Jerzy Stuhr spotkał się w czwartek, 20 maja, z publicznością w Rzymie. Polski aktor przebywa od kilku miesięcy w Wiecznym Mieście, gdzie gra jedną z głównych ról w kręconym właśnie filmie "Habemus papam" znanego włoskiego reżysera Nanniego Morettiego. To chyba jeden z najlepszych prezentów, jakie Elton John wraz ze swoim stałym partnerem Davidem Furnishem, mogli sprawić brytyjskim fanom: w sobotę (12 grudnia) otwierają drzwi do swojego sklepu "Out the Closet 2009" w londyńskim Covent Garden. "Zacząłem tworzyć kameralny, akustyczny album, ale gdzieś po drodze muzyka po prostu eksplodowała" - mówi Jón Thor Birgisson, wyjaśniając zaskakujący przełom w pracy nad solowym debiutem po ponad dekadzie liderowania islandzkiej grupie Sigur Rós. Jego płyta "Go" ukaże się 22 marca.

Nagroda "Ex oriente lux" Fundacji Willa Polonia dla Krystyny Bednarczyk


Nagrodę "Ex oriente lux" Fundacji Willa Polonia "za promocję kultury polskiej i polonijnej oraz dziedzictwa narodowego" otrzymała polska poetka emigracyjna, założycielka londyńskiego wydawnictwa po II wojnie światowej Oficyny Poetów i Malarzy Krystyna Bednarczyk. W środę w warszawskim Muzeum Literatury odbyła się uroczystość wręczenia nagrody za 2008 r.

"Królik po berlińsku" za darmo


Nominowany do Oscara film dokumentalny "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki można za darmo obejrzeć w internecie - poinformowała Anna Kuziemska z Ośrodka Mediów Interaktywnych TVP SA.

Foo Fighters będą nagrywać


Co prawda poszczególni muzycy Foo Fighters zajęci są samodzielnymi projektami, ale powoli zaczynają przymierzać się do nagrania następcy "Echoes Silence Patience & Grace".

Kate Winslet w nowym filmie Tarantino?


Quentin Tarantino wyraził zainteresowanie realizacją filmu w Wielkiej Brytanii, tak aby mógł zatrudnić do niego brytyjskich gwiazdorów i Michaela Caine'a.

Robbie - mistrz zwrotów akcji


Wtorkowy, telewizyjny występ Robbiego Williamsa oglądano na żywo w 250 kinach w 23 krajach. To największa transmisja koncertu w historii. Ale co ważniejsze - to powrót Brytyjczyka na świecznik po licznych perturbacjach.